Mušketýři

Datum konání: 28.7.2006 - 11.8.2006

img00098Ve dnech 28.7. až 11.8. se malebná louka obklopená jehličnatým lesem na Starých Hamrech proměnila ve výcvikové středisko kadetů, kteří se chtěli stát příslušníky nejelitnější jednotky v zemi, královými mušketýry. Každý ze čtyř oddílů, čítající 15 kadetů provázeli na zocelující, zábavné, ale i poučné cestě jejich výcvikem 3 zkušení kapitáni - mušketýři.

I když osobní stráží samotného krále se mohl stát pouze jeden oddíl, všichni kadeti se během výcviku naučili mnoho zajímavých a užitečných věcí jako jsou základy zdravovědy a první pomoci, získali základní dovednosti k přežití v přírodě, kam patří rozdělání ohně, vypalování nádoby ze dřeva, naučili se různé druhy uzlů a Morseovu abecedu, ale hlavně našli nové kamarády, zažili pocit společného úspěchu, radosti z vítězství i z dobře vykonané práce, pocit soudržnosti a přátelství. Pochopili, že příroda jim může dát hodně dobrého a naučili se, jak jí to mohou vrátit.

Díky společné snaze všech kadetů i mušketýrů se nám podařilo prožít na Starých Hamrech dalších nezapomenutelných 14 dní, jejichž vyvrcholením bylo pasování všech kadetů do stavu mušketýrského. Tábor sice skončil, ale vzpomínky, nevšední zážitky a navázaná přátelství si každý vzal s sebou do života. S koncem léta si malí i velcí táborníci kladli stejnou otázku: “Jaká nová dobrodružství nás na Starých Hamrech čekají následujícím roce?“ Nechte se překvapit. :)

Galerie

Vytvořil Ondřej Vašíček
Přihlásit