Po všech mořích světa

Datum konání: 12.8.2005 - 26.8.2005

img00023V letošním roce jsme vyměnili dolinu u Dzbele za malebné prostředí základny na Starých Hamrech ležící uprostřed chráněné krajinné oblasti Beskydy. Tento kout světa se měl zanedlouho stát svědkem jednoho z největších námořních dobrodružství v dějinách. Posádky čtyř lodí Bolia, Viktorie, Modrého delfína a Sunny Day se zde sešly, aby podnikly cestu kolem světa v co nejkratším čase. Na vítěze čeká věčná sláva a kdo ví, možná i něco víc…

Námořníci se pod vedením zkušených kapitánů pustili do boje s vodním živlem opravdu s vervou každý den urazili hezký kus cesty. Na naše odvážlivce čekalo na cestě mnoho překvapení a úkolů, se kterými se museli vypořádat, pokud chtěli pokračovat dále. K jejich zdolání nebylo potřeba mít vždy jen silné paže, bystré oko, nebojácnou duši nebo zručné ruce, ale bylo nutné také využívat znalostí a důvtipu. Osvědčila se mimo jiné například znalost Morseovy abecedy, vázání uzlů nebo zdravovědy.

Všechny posádky strastiplnou cestu zdolaly na výbornou a dorazily do cíle. Navíc během plavby objevily ostrov pokladů, a tak se námořníci obohatili nejen o zážitky, ale i o část pirátského jmění. Nezbývá tedy nic než dodat, že ač byl tento závod opravdovou bitvou, nebylo v ní poražených, ale pouze vítězů.

Galerie

Vytvořil Ondřej Vašíček
Přihlásit