Space Odyssey 2116

Datum konání: 1.7.2016 - 15.7.2016

Ztraceni v temnotách vesmíru - Space Odyssey 2116

Píše se rok 2116. Země za poslední století prošla divokými změnami. Globální oteplování, nedostatek potravin, lokální a hybridní celosvětové konflikty dostaly pozemskou civilizaci do nelehké situace, která se musí neodkladně řešit, jinak hrozí definitivní konec lidstva. Dobrou zprávou je, že jsme již schopni cestovat z planety na planetu, alespoň v rámci galaxie, tedy spíše k nejbližším hvězdám. Také již víme, že ve vesmíru nejsme sami, neznámé civilizace však pro náš problém nenabízí řešení. Jsou daleko vyspělejší, cestují z obrovských dálek, objevují se sporadicky a s lidstvem téměř nekomunikují. Problémem největším stále zůstává nedostatek energetických zdrojů.

Země je energeticky dávno vyčerpaná a skupiny těžařů lítají po celé galaxii těžit nová paliva... Na jedné takové lodi jsme se ocitli i my.

Naše loď se vydává na planetu Utopia na druhém konci galaxie, těžit vysoce efektivní palivo. Mise je z těch náročnějších, ovšem pokud proběhne hladce, slibuje těžařům vysoké výnosy...

Na planetě Utopia byla již dřív pokročilá civilizace, byla to jedna z planet, kterou před cca 50 lety osídlilo lidstvo a pokusilo se "začít od znova". Říkali si Fteroni. Tato civilizace se však postupně odmlčela a snad i zcela zmizela... Utopia je na opačném konci galaxie a kontakt s ní je opravdu výjimečný, asi jako nutela.

Raketa startuje 1. července 2116 v 14:00 z Vítkovického kosmodromu.

 

Fotky z tábora je možné stahovat zde:

1.7.-9.7. - fotky od Píta
9.7. - 15.7. - fotky od Monči

A pro fajnšmekry nekonečná série záběrů z HUTUTUTU :) - Foto HUTUTUTU

Galerie

Vytvořil Ondřej Vašíček
Přihlásit