Faraónova kletba

Datum konání: 19.7.2013 - 2.8.2013

IMG-6981-0109201318393831643Kdysi mocná říše Egyptská se nachází téměř na pokraji zkázy. Faraon Ankh-Seth I., který zavraždil svého otce a rodného bratra Ankh-Hora vykázal se zbytkem rodiny do vyhnanství, znovu zvedl již tak vysoké daně. Lidé odevzdávají již téměř vše, co mají a kdo nic nemá stává se otrokem na stavbě nejvelkolepější hrobky, kterou kdy oko člověka spatřilo. Avšak ten, kdo jednou na stavbě začal nikdy se živý nevrátil. Jednoho dne dojde však i na mocného faraóna - před podpisem dalšího zvýšení daní a naslouchání nářku lidu egyptského ho trefí šlak. Pohřeb se odbude narychlo a rozhněvaní bohové sešlou na hrobku a přilehlé město písečnou bouři, která pohřbí nejen Ankh-Setha ale i všechny, kdo věděli, kde tato krví a slzami zaplacená hrobka leží. 

Po této události se zbytky kněžích rozhodnou vyhledat faraonova bratra Ankh-Hora, aby se pokusil zachránit to co z kdysi mocné říše zbylo a navrátil jí její bývalou slávu. Ankh-Hor je nalezen za hranicí horního Egypta a po zprávách z domova se rozhodne okamžitě jednat. Vrací se do hlavního města říše Hamrónu a s pomocí bohů se snaží křivdy svého bratra napravit.

Za několik let se opravdu Egypt vrací na výsluní, jde to pomalu, ale zdá se, že se vše daří. Ovšem jak to tak chodí, kdo se má dobře, chce se mít ještě lépe, a tak se sem tam najdou dobrodruzi, kteří věří, že je potká štěstí a najdou ohromné bohatství hrobky krutého Ankh-Setha. Několika kněžím ze Sethova chrámu se již asi podařilo určit polohu pohřebiště. Jen je potřeba najít vchod. Za úplňkové noci se jim to nakonec podaří, vejdou do nejkrásnější svatyně jakou kdy spatřili. V jejím středu je umístěn ohromný, zlatem a drahými kameny vykládaný sarkofág. Snad z naivity nebo opojením vší tou blyštivou nádherou přečtou společně nahlas nápis, který zdobí sarkofág. Bohužel pro ně byla právě vyřčena kouzelná formule, víko se otevírá a hrůza, jaká se na ně valí, nejde popsat slovy. Od nich už se nikdo nedozví, kde hrobka leží ... v Hamrónu začíná být nebezpečno, nešťastné věci se dějí, v ulicích se šeptá, že za nocí se ulicemi prochází podivný stín a to je špatné znamení...

... ZLO JE V EGYPTĚÉÉÉÉ !!!

 
                    Tabor2013-166             Tabor2013-169             Tabor2013-170

 

Galerie

Vytvořil Ondřej Vašíček
Přihlásit