Přihlášky

Tábor 2018 - Detektivové aneb pražské dobrodružství Sherlocka Holmese

Tábor 2018 - Detektivové aneb pražské dobrodružství Sherlocka Holmese odehrávající se v Praze roku 1918 již proběhl. Společně s dětmi jsme v průběhu tábora v rámci celého příběhu vyřešili celkem tři případy, jež jsme rozřešili pomocí písmoznalectví, určování krevní skupiny, daktyloskopie, balistiky, rekonstrukce a trasologie. Podařilo se nám získat základací listiny, pro které nás vyslal z Londýna do Prahy sám Tomáš Garrigue Masaryk a které jsme namísto nezvěstného Sherlocka Holmese našli my. Tím, že jsme tyto listiny získali, zhatili jsme plány zákeřným monarchistům, kteří usilovali o to, aby Republika nemohla vzniknout. Vytvořili jsme národní vesmírný program vysílající rakety "vzhůru do nekonečna a ještě dál". Také jsme pochovali Aloise Rašína, na kterého byl spáchán atentát. Dokonce jsme si zvolili premiéra pro nově vznikající Československou republiku. Na konci tábora jsme objevili i ztraceného Sherlocka. Ten se pak společně s průvodci celým příběhem, doktorkou Watsonovou a vládním inspektorem Josefem Váňou, utkal se svým odvěkým přítelem, profesorem Moriartym, který stál v pozadí veškerého pletichaření a zrad ze stran nejen monarchistů. No a nakonec jsme si také ustanovili hymnu a získali nazpět naši státní vlajku, která nám byla ukradena - i tento poslední pokus monarchistů vrátit se zpět k moci jim nevyšel a my jsme si tedy pro připomínku sta let od založení první republiky založili svou vlastní první republiku.

Pár fotek najdete už teď na našich facebookových stránkách, které jsou veřejné (takže se nemusíte přihlašovat, pokud FB nemáte a fotky přesto uvidíte). Další fotky budou zveřejněny zanedlouho.

Sledujte nás!

Doporučujeme všem také kromě pečlivé pravidelné kontroly našich webových stránek také sledovat naše facebookové stránky, kde najdete vždy nejnovější informace nejen o (ne)naplnění kapacity tábora, ale např. i o postupu příprav našeho tábora apod. :)

Vytvořil Ondřej Vašíček
Přihlásit